China Magnezi karbonat Prodhues dhe Furnizues | Suoyi
pege-banner

produkte

karbonat magneziumi

short description:


Detail Product

ABOUT US

Produkt Tags

c0f85347 Applicable

Ajo përdoret kryesisht si reagents kimike; përforcuar agjent në gome, mbushëse, gjithashtu mund të përdoret për izolim, të lartë temperaturë të materialeve izoluese zjarri;
Prodhimin e produkteve të qelqit; Luaj efekt dritë nga sipërfaqja e smalt qeramike &;
Përdoret në prodhimin e magnez, ndërtimit të anijeve dhe prodhimit kazan.
Në industrinë e bojërave, si pigmente accessory, ngjyra, filler bojë për të rritur bardhësi dhe perde.

c0f85347 Paketimi

20kgs plastike të endura qese e brendshme me qese plastike, ose në bazë të kërkesës së klientit.

artikuj

indeks

 

cilësisë super

cilësia e parë

cilësia e dytë

MgO% ≥

45.0

41.0

38.0

Sulfat (bazuar në SO4) ≤

0,1

0.15

0.3

Oksid kalcium (siç CaO)% ≤

0.43

0.7

1.0

Humbje në ndezjen%

54-58

54-58

> 52

Chloride (bazuar në Cl) ≤

0,1

0.15

0.3

Përmbajtja (bazuar në Mn) ≥

0.004

0.004

----

Fluori (si F)% ≤

0.02

0,05

0.08

Përmbajtja e ujit% ≤

2.0

3.0

4.0

 densiteti g / ml

0.12

0.14

----

Mbetjet (150um)% ≤

0.025

0,03

0,05

  • Previous:
  • Next:

  • 详情页 (3)详情页 (6)详情页 (4)详情页 (5)详情页 (1)详情页 (2)

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne