Кина натриум пирофосфат производител и снабдувач | Suoyi
pege-banner

производи

натриум пирофосфат

short description:


детали за производот

ABOUT US

Тагови производ

предмети

одделение

Проба (како што е Na4P2O7)%

96,5%

P2O5% ≥

51,5

орто фосфати

Лозинка

PH вредност

9,9-10,7

Вода Нерастворлива материја% ≤

0.2

LOI% ≤

0.5

(Како F)% ≤

0.005

(Што се како)% ≤

0,0003

употреба:

Применуваат во индустриите на детергенти како детергент помошни, средства за белење и electroplating.Machining како смена 'рѓа. Хемиски производство, како dispersants и емулгатори. Соли нерастворливи во исто така, може да се користи за третман на вода агент, дупчење нафта, etc..But, исто така, повторно растворен калциум и магнезиум.

Пакување:

25kgs или 50kgs ткаени торба наредени со пластична кеса, или во согласност со побарувачката на купувачи.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 详情页 (3)详情页 (6)详情页 (4)详情页 (5)详情页 (1)详情页 (2)

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас