Кина магнезиум карбонат производител и снабдувач | Suoyi
pege-banner

производи

магнезиум карбонат

short description:


детали за производот

ABOUT US

Тагови производ

c0f85347 Applicable

Тоа главно се користи како хемиски реагенси; зајакнување агент во гума, полнила, исто така, може да се користи за изолација, висока температура оган материјали за изолација;
Производство на производи од стакло; Ја играат светлосен ефект од површината на керамички и емајл;
Се користат во производство на магнезиум, бродоградба и котли за производство.
Во боја индустрија, како додаток пигменти, бои, за полнење со мастило за зголемување на белина и непроѕирност.

c0f85347 пакување

20kgs пластични ткаени торба внатрешниот со пластична кеса, или во согласност со побарувачката на купувачи.

предмети

индекс

 

супер квалитет

прво квалитет

вториот квалитет

MgO% ≥

45,0

41,0

38,0

Сулфат (врз основа на SO4) ≤

0,1

0.15

0,3

Калциум оксид (како што е CaO)% ≤

0.43

0,7

1.0

Загуба при палење%

54-58

54-58

> 52

Хлорид (врз основа на Cl) ≤

0,1

0.15

0,3

Содржина (врз основа на Mn) ≥

0.004

0.004

----

Флуорид (како што е F)% ≤

0,02

0.05

0.08

содржината на вода% ≤

2.0

3.0

4.0

 Волуменска густина g / ml

0.12

0.14

----

Остатоци (150 uM)% ≤

0.025

0.03

0.05


  • Претходно:
  • Следно:

  • 详情页 (3)详情页 (6)详情页 (4)详情页 (5)详情页 (1)详情页 (2)

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас